Комунальний заклад освіти "Березнуватівська СШ І-ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області"

Класна оцінка

Історія школи

Початкову школу в с. Березнуватівка було відкрито в 1890 році. Це була селянська хата. В класі – 19 учнів, вчителька – Медрина Олександра Іванівна. У 1898 р була збудована школа типу церковнопарафіяльної з трьома класами. В 1917 – початкову школу з 4-річним навчанням. З 1921-1932р завідуючим школи був Клишкань Григорій Андрійович. З 1927р на території Березнуватівської с/р працювали 3 початкові школи, 5 вчителів, понад 100 учнів, але 100 % охоплення дітей школою не було.
З 1932р розпочала працювати трудова 7-річна школа. Неписьменність в основному була ліквідована. З 1932-1942р директором школи був Білан Тимофій Петрович. В 1941-1942р школа не працювала, але після визволення села в жовтні 1943р почала знову працювати 7-річка.
З 1945-1956р директором був Дергачов Олександр Потапович.
З 1956-1959р – Сипченко Микола Маркович.
З 1959-1981 – Сидоренко Григорій Іванович. У 1960 р школу було реорганізовано у 8-річку. В 1965р за кошти к-пу ім. Фрунзе було розпочато будівництво нового приміщення школи.
У серпні 1981р 8-річну школу було реорганізовано у середню загальноосвітню школу, директором призначено Плісову Ріоріту Євгенівну. У 2008 році школа перейшла в комунальну власність районної ради і в цьому ж році директором було призначено Пивоварова Ю.В.
Неодноразово школа займала призові місця по підготовці до нового навчального року. У 1984р колектив школи було занесено на районну Дошку Пошани. За період з 1982-1985р школа була повністю забезпечена вчителями-фахівцям. Випускники, які прибули з вищих навчальних закладів, закріпилися тут, побудували власні будинки і продовжують працювати.
Науково-методична проблема школи: “Розвиток креативних здібностей учнів”
Виховна проблема: “Громадянське виховання особистості в умовах розвитку української державності.”
Основні пріоритети роботи школи:
*      Впровадження продуктивних інноваційних технологій в НВП
*      Активне впровадження інформаційно-комунікативних технологій в НВП, методичну та управлінську діяльність
*      Проектний метод управлінсько-методичної діяльності
*      Створення сприятливих умов для розвитку та саморозвитку особистості учня та вчителя
*      Повноцінне засвоєння знань учнями
*      Формування вмінь вчитися.
*      Розвиток стійкого пізнавального інтересу, навичок самоконтролю і самооцінки у навчальній діяльності
*      Інтелектуальний і моральний розвиток учнів
*      Розвиток і реалізація індивідуальних творчих можливостей
*      Збереження фізичного і психічного здоров’я учнів
*      Профілізація в старшій школі

Педколектив сьогодні:
В школі працюють 19 вчителів:
Вища категорія – 5
Перша категорія – 6
Друга категорія – 2
Спеціаліст – 1
Тарифний розряд - 5
Вчитель-методист – 1
Старший вчитель – 4
Відмінник освіти України -2

Матеріальна база:

Актовий зал

Майстерня

Спортивний зал

Сучасний комп’ютерний клас

Навчальні кабінети

Методичний кабінет

Їдальня

Різнопрофільні гуртки, факультативи, курси за вибором

Профільне допрофесійне навчання при Новопокровській гімназії, Солонянському агроліцеї

У 2010-2011 навч.рр. у школі навчається 107 учнів: І ступінь – 31 учень; ІІ – 51; ІІІ – 25.
На високому рівні у школі навчається 11 учнів – 10%, на достатньому – 25 учнів, 33%. Впровадження інноваційних методів роботи на уроках дало змогу учням зайняти призові місця в районних олімпіадах , взяти участь в обласних олімпіадах (Сосюра А. – ІІІ м з фізики) конкурсі дослідницьких та проектних робіт
У період з 2000-2010 роки відсоток вступу учнів до вищих навчальних закладів становить – 62%.
З 1983 по 2010 рік закінчили школу 335 учнів. З них педвузи - 31 чоловік. Зараз із них 5 працюють у своїй школі, 7 – у школах району, 19 – у інших областях.
Інноваційна освітня діяльність:
1.Використання інноваційних методів навчання, які сприяють розвитку креативного мислення
2. Використання інтерактивних технологій
3. Застосування здоров’єзберігаючих технологій (Школа проти СНІДу, Викладання курсу основ здоров’я на основі життєвих навичок)
4.Експериментально-дослідницька робота
   - розвиток літературних здібностей учнів ( вчитель укр.мови та л-ри - Півненко Л .І, вчитель світової л-ри – Солодовнікова С.В.)
   - фітотерапія – шлях до зміцнення здоров’я
( вчитель- Борейко В.М.)
Освітні послуги:
*      Факультативи: математика, фізика, основи журналістики, ділове українське мовлення, екологія, інформатика, комп'ютерна графіка;
*      Допрофесійне навчання: водій,
*      Гуртки: художня обробка деревини, спортивний, художньої самодіяльності, історико-краєзнавчий, ЮІР, ЮП; євро клуб